IV niedziela wielkanocna 03 V 2020

1. Czwarta niedziela wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest przeżywana w Kościele katolickim już po raz 57, rozpocznie ona w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele.

2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele, w dni powszednie o 17.30 a w niedzielę po sumie. Głośmy chwałę Niepokalanej Maryi śpiewem Litanii loretańskiej, także przy kapliczkach (przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa) i w naszych domach.

3. W środę, 6 maja obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Przez Jego wstawiennictwo polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny. Z racji uroczystości, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Znakiem troski o nasze życie duchowe jest przystępowanie do Sakramentu Pokuty i udział w Eucharystii. To właśnie dlatego II Przykazanie Kościelne przypomina nam: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty”. Natomiast III Przykazanie Kościelne mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą”. Okres wielkanocny wciąż trwa i nadal możemy wypełnić te przykazania. Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. Można też ustalić indywidualnie inny termin spowiedzi.