Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020 – VI niedziela wielkanocna 

 1. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus zapewnia, że nie zostawi nas sierotami. Rzeczywiście nieustannie doświadczamy Bożej łaskawości i Opatrzności. Pan Bóg posyła nam wspaniałych nauczycieli i życiowych przewodników. Do takich należał św. Jan Paweł II, jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych Polaków minionego stulecia. Starsi z nas zapewne uczestniczyli w spotkaniach z nim i słuchali jego słów. Choć młodszym nie było dane przeżyć takiego spotkania, to jednak uroczyście świętowana setna rocznica jego urodzin jest okazją, by przywołać jego osobę i nauczanie. Dzisiejsza suma sprawowana o 11.30 będzie naszym dziękczynieniem za wszelkie dobro, jakie otrzymaliśmy przez posługę Wielkiego Papieża.
  Zapraszam na  20.30 do kościoła, w czasie, gdy wiele osób, odpowiadając na apel biskupów, odmawia różaniec i prosi o ustanie pandemii. My także będziemy polecać Bogu tę intencję przez wstawiennictwo Maryi i św. Jana Pawła II.
 2. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o 17.00 a w niedzielę po sumie.
  W piątek, 22 maja rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 3. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu, po Mszy świętej o 11.30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Proszę pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
 4. Bardzo dziękuję dwóm rodzinom, które złożyły ofiary w wysokości 150 i 200zł na potrzeby naszej parafii. W tym trudnym czasie, to dar szczególnie cenny. Bóg zapłać.
 5. W poprzednią niedzielę informowałem o zakończeniu prac konserwatorskich przy naszej kaplicy (został odnowiony portal, czyli ozdobne obramowanie drzwi wejściowych). Przypomnę, że wartość prac wyniosła 14.565zł. W połowie zostały one finansowane przez Urząd Gminy. Serdeczne podziękowania składam Panu Wójtowi Leszkowi Kucy i Radzie Gminy za troskę o nasz zabytek i pomoc w zrealizowaniu podjętych prac konserwatorskich.
 6. W związku ze zmniejszeniem ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa wewnątrz kościoła we Mszach świętych i nabożeństwach może uczestniczyć do 47 osób. Pamiętamy jednak o stosowaniu zasad: w kościele przebywamy w maseczkach lub odpowiednio osłaniamy usta i nos. Zachowujemy także odpowiednią odległość od innych uczestników liturgii. Stosując te zasady możemy także uczestniczyć we Mszy świętej, przebywając na placu kościelnym.
 7. Polecam prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać kilka artykułów o św. Janie Pawle II. Jest również ciekawy artykuł o wpływie koronawirusa na dzieci. Dzisiejszy numer jest dostępny na stoliku pod chórem.