Ogłoszenie duszpasterskie na niedzielę

Trójcy Świętej – 7.06.2020

  1. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego,który nas uświęca.
  2. Zachęcam do odmawiania szczególnie w czerwcu Litanii do Najświętszego Serca Jezusa,aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.W kościele odmawiamy Litanię po Mszy św. o godzinie 17.00.
  3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa. To dzień wdzięczności za obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wśród nas. Niech ten dzień będzie okazją do dawania świadectwa naszej wiary przez udział we Mszy św., procesji, przyjęcie Komunii św. i udekorowanie naszych domów. Msze św. o 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy.
  4. We Mszy św. i procesji uczestniczymy w maseczkach, starajmy się też zachować bezpieczną odległość od innych uczestników. Trasa procesji będzie taka sama jak w roku ubiegłym, ołtarze będą w tych samych miejscach. Bardzo proszę o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy nawet drobna pomoc, drobny gest jest miły Jezusowi. Proszę druhów strażaków o pomoc w zorganizowaniu procesji. Zapraszam do udziału w procesji dzieci szkolne i przedszkolne. W czasie procesji dziewczynki będą sypać kwiatki – próba sypania kwiatków we wtorek o 18.00.
  5. Przez całą oktawę, po Mszy św. o 17.00 a w niedzielę po Mszy św. o 11.30 będzie procesja wokół kościoła, zachęcam do udziału w niej dorosłych i dzieci.
  6. Próba przed bierzmowaniem wtorek 18.00.
  7. W kilku miejscach na placu kościelnym nawierzchnia z kostki brukowej zapadała się (jak zapewne wszyscy widzieli) i wymagała remontu. Dziękuję Damianowi Czechowskiemu i Karolowi Lisowi za nieodpłatne naprawienie tych nierówności. Bóg zapłać. Niedawno układali też kostkę brukową przy plebanii. Za dokładną i sprawną pracę raz jeszcze Wam dziękuję.