.

 

Ogłoszenia duszpasterskie XI niedziela zwykła 14.06.2020

  1. Po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeżywamy oktawę – do czwartku włącznie procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o 17.00 (dziś po Mszy św. o 11.30). Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom, które przygotowały piękne ołtarze. Dziękuję druhom strażakom, policji, dziewczynkom, które sypały kwiatki, dziewczętom niosącym szarfy, ministrantom, scholi. Dziękuję osobom, które wzięły chorągwie, różaniec, feretron i figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję pani katechetce, panu organiście i panu kościelnemu.
  2. Zapraszam do modlitwy w kolejne dni oktawy. Na zakończenie oktawy – w czwartek poświęcenie wianków.
  3. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa m.in. modląc się słowami litanii po Mszy św. o 17.00. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w sobotę, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału we Mszach św. i wspólnej modlitwy w tych dniach.
  4. 22 czerwca, o 17.00 młodzież naszej parafii oraz z parafii sąsiednich przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bpa H. Tomasika. Już dziś zapraszam na te uroczystości rodziców, rodzeństwo, dziadków i rodziców chrzestnych kandydatów do bierzmowania. Spowiedź przed bierzmowaniem w sobotę o 11.00. Bardzo proszę wszystkich ministrantów o przybycie na tę uroczystość a rodziców o pomoc w ich dotarciu do kościoła.
  5. Jeśli ktoś robił zdjęcia w czasie procesji Bożego Ciała i zechciałby je udostępnić, proszę do 18.06.2020 przesłać je na adres parafiarudamaleniecka@interia.pl lub na parafialnego facebooka, ponieważ chcemy umieścić je na stronie internetowej naszej parafii. Nadesłanie zdjęć jest równoznaczne ze zgodą na ich opublikowanie.
  6. Zachęcam do przeczytania nowego „Gościa Niedzielnego” a w nim szczególnie artykuły – na temat Eucharystii „Naprawdę Bóg, naprawdę pokarm” – w dodatku radomskim o zmarłym niedawno ks. Czesławie Wali – twórcy i kustoszu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie.