Ogłoszenia duszpasterskie XII niedziela zwykła 21.06.2020.

Komunikat w związku z 15. Rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej

Czcigodni Księża, Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Siostry i Bracia

W dniu, 2 lipca 2005 roku został uroczyście ukoronowany, dzięki decyzji Św. Jana Pawła II, koronami papieskimi, Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W uroczystości tej uczestniczyło ok. 30 000 pielgrzymów. Zbliża się 15. rocznica tego, doniosłego wydarzenia.

W dniu, 2 lipca 2020 roku będziemy przeżywali jubileuszowe dziękczynienie za dar Bożego Miłosierdzia, za NMP Matkę Miłosierdzia oraz za koronację Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej.

Będzie to także nasze diecezjalne dziękczynienie za Osobę i pontyfikat Św. Jana Pawła II, który odegrał niezwykłą rolę w historii Kościoła, świata, naszej Ojczyzny oraz wielu z nas. To dzięki Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II dokonała się koronacja w Skarżysku-Kamiennej. Mimo tego, że Św. Jan Paweł II stał się wielkim autorytetem dla całego świata – jest coraz częściej atakowany w naszej Ojczyźnie.

Naszym uroczystościom będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, tak bardzo mocno związany z Osobą Św. Jana Pawła II, który także w ostatnim czasie doświadcza wielu ataków.

Program uroczystości:

16.00 – poświecenie Drogi Różańcowej.
17.00 – koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
18.00 – koncelebrowana Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

Wspólnie z Księdzem Kustoszem serdecznie zapraszamy na te uroczystości.

Ks. prał. Jerzy Karbownik                                                X Henryk Tomasik
Kustosz Sanktuarium                                                       Biskup Radomski

 

  1. Trwa czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modląc się, słowami Litanii do Serca Jezusowego, wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich. Dziękujemy za ogrom Bożego miłosierdzia, którego doświadczamy i prosimy o opiekę Bożą w naszej codzienności.
  2. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00, którą sprawował będzie bp Ordynariusz Henryk Tomasik, grupa młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania, ich rodziny i świadków proszę o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Odmówimy Litanię do NSJ i pomodlimy się o Dary Ducha Świętego. Ofiary zebrane na tacę w tym dniu, przeznaczone będą na potrzeby misji. We Mszy św. uczestniczymy, zachowując rygory epidemiologiczne – bezpieczne odległości i zasłonięte twarze.
  3. We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami otoczmy wszystkich ojców, aby odpowiedzialnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. A dla tych, których powołał Bóg do siebie, upraszajmy dar nieba.
  4. W środę, 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy za, którą oddał życie.
  5. W piątek, 26 czerwca zakończenie roku szkolnego. Z powodu ograniczeń, związanych z epidemią, przebiegać będzie inaczej niż zwykle. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie w niedzielę, 28 czerwca,na sumie. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od 16.30. do 17.
  6. Nasze, Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu przyjmuje kandydatów, pragnących poświęcić się służbie Bożej w kapłaństwie. Tych, którzy odczytują w sobie głos Chrystusowego wezwania, zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną do rektoratu. Czas zgłoszeń do 18 września.
  7. W Gościu niedzielnym m.in. artykuł: „Naczynia połączone” – o praktyce nabożeństw pierwszych czwartków, piątków i sobót miesiąca.