Ogłoszenia duszpasterskie – XIII niedziela roku A – 28.06.2020

 

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy jednak o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. W swoich modlitwach pamiętajmy o papieżu Franciszku – Piotrze naszych czasów. Msze św. w tym dniu o 10.00 i 17.00. Odpust w parafii Radoszyce w naszym dekanacie.
  3. W piątek obchodzimy święto Św. Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę, wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od 16.00 do 17.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.
  5. 4 lipca, o godzinie 19.00 w parafii Węgrzyn rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Narzeczeni, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie małżeństwa, proszeni są, aby wzięli udział w katechizacji narzeczonych. Składa się ona z 10 spotkań formacyjnych, zakończonych dniem skupienia. Proszę o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej po odbiór wyprawek dla narzeczonych i szczegółowe informacje.
  6. Rok szkolny kończymy w nietypowych warunkach, wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom oraz rozpoczynającym wakacje i urlopy życzę udanego, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.