Ogłoszenia duszpasterskie 12 lipca 2020 r. – XV niedziela zwykła

  1. Dziś świętujemy XV niedzielę zwykłą w ciągu rokuSłyszymy, że Bóg swoje Słowo sieje hojnie. Mówi do każdego, także do tych, którzy nie chcą czy jeszcze nie potrafią słuchać. Otwórzmy nasze serca na Jego Słowo a Ono podpowie nam, jak się uporać z naszymi  troskami, jak uniknąć oszukańczych sideł złudzeń i przereklamowanych obietnic.
  2. W czwartek, 16 lipca w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Właśnie na Górze Karmel (północno – zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który znacząco wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.
  3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Historia szkaplerza swymi korzeniami sięga XII wieku. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
  4. 23 sierpnia br. grupa dzieci, przystąpi do I Komunii Świętej. Próby przed tą uroczystością odbędą się 10, 13, 17, 19, 21 sierpnia, o godzinie 18.00.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in. polecam artykuł Św. Józef – patron na trudne czasy i kolejny odcinek cyklu: Nie ma jak u Mamy –  Matka Boża Charłupska.