Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2020 na 17 niedzielę A

1. Trwa czas wakacji i urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
2. W tym tygodniu rozpoczyna się sierpień – wspominamy wówczas ważne wydarzenia historyczne: Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, podpisanie Porozumień Sierpniowych. Także w sierpniu biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy dopalaczy, tak łatwo dostępnych i popularnych wśród młodzieży. Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.
3. Sierpień to tradycyjnie miesiąc pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Wiele osób wyruszało na szlak pielgrzymkowy, by przeżyć rekolekcje w drodze. W związku z epidemią koronawirusa nie wszystkie grupy pielgrzymkowe wyruszą na Janą Górę. Osoby, które zdecydowały się pielgrzymować – zgodnie z przepisami – nie będą odpoczywać i nocować w mijanych miejscowościach, by nie narażać mieszkańców. Nie będziemy więc gościć Praskiej Pielgrzymki Rodzin, Kolumny skarżyskiej naszej diecezjalnej pielgrzymki ani pielgrzymów ze Skrzyńska.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas Mszy św. o 17.00 powierzymy Jej matczynej opiece całą, naszą codzienność.
5. W przyszłą niedzielę, na sumie, o 11.30 poświęcimy krzyż, ufundowany dla naszej parafii przez pracowników Nadleśnictwa Ruda Maleniecka. Leśników i wszystkich parafian serdecznie zapraszam na uroczystość.
6. Jak zapowiadałem tydzień temu, po Mszy św. o 8.00, 10.00 i 11.30 poświęcimy pojazdy.