Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą 2 sierpnia 2020

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To szczególny miesiąc pod względem religijnym i historycznym. W tym czasie ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Tegoroczne pielgrzymki będą wyglądały inaczej, ale ciągłość pielgrzymowania nie zostanie przerwana. Wiele osób podejmuje trud duchowego pielgrzymowania. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy wyszli na pątnicze szlaki. Włączmy się także w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu alkoholizmu czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. We wtorek, 4 sierpnia w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. W czwartek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o 10 00 i 1700.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę, wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Możemy skorzystać z sakramentu pojednania od 16 00 do 17 00.
  5. Dziś na sumie poświęcony zostanie krzyż, ufundowany dla naszej Parafii przez pracowników Nadleśnictwa Ruda Maleniecka. Za ten cenny dar, za życzliwość i wsparcie dla naszej parafii serdecznie dziękuję.
  6. Dziękuję p. Jarosławowi Kalicie, Andrzejowi i Patrykowi Ormanom, Bogdanowi Pikule za prace przy wykonaniu krzyża, jego podstawy i odnowieniu liter. Wymagały one dużo czasu i zaangażowania a wykonane zostały przez wszystkich panów całkowicie bezpłatnie. Bóg zapłać.
  7. W nowym numerze Gościa Niedzielnego polecam ciekawy artykuł o gotyckich katedrach i kolejny artykuł z cyklu Nie ma jak u Mamy – o Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej.