Ogłoszenia duszpasterskie – 9.08.2020 na XIX niedzielę roku A
1. Sierpniowy czas naznaczony licznymi pielgrzymkami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę, osiąga swój punkt kulminacyjny w uroczystościach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Matki Bożej Częstochowskiej.
2. W piątek, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe. Odpust w parafii Wilczkowie, w naszym dekanacie.
3. W sobotę, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a także 100 rocznicę Cudu nad Wisłą. Dziękujmy Maryi za opiekę nad Polską, prośmy o wstawiennictwo w sprawach Kościoła, Ojczyzny i naszych osobistych a także przepraszajmy za zniewagi i profanacje mające ostatnio miejsce w naszej Ojczyźnie. Tego dnia Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00 i 11.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
4. Ofiary składane na tacę, w przyszłą niedzielę, przeznaczone będą na KUL.
5. W poniedziałek, 10 sierpnia, o 18.00 próba przed I Komunią świętą.
6. Dziękuję za ofiary, złożone przy okazji poświęcenia pojazdów, na rzecz misji. Zebrana suma – 460 złotych została wpłacona na konto MIVA Polska.
7. Dziękuję za pomalowanie ogrodzenia przy kościele i figurce Pana Jezusa p. Magdalenie i Krzysztofowi Dróżdż.