Bp Marek Solarczyk kanonicznie objął Diecezję Radomską. Uroczystość odbyła się w kościele katedralnym Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Po niej bp Solarczyk udał się do Bazyliki św. Kazimierza, która jest kościołem patronalnym Diecezji Radomskiej, gdzie ucałował relikwie tego świętego. Następnie w Wyższym Seminarium Duchownym wręczył swój pierwszy dekret mianując biskupa Piotra Turzyńskiego wikariuszem generalnym kurii diecezjalnej. Ingres bp Solarczyka do radomskiej katedry odbędzie się 27 stycznia.–Szczęść Boże! Kancelaria Parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty na pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Tel. (+48) 41 373 15 14 Web: www.parafiarudamaleniecka.pl Niniejsza wiadomość może zawierać informacje poufne i/lub kierowane wyłącznie do określonego adresata i jest przeznaczona wyłącznie do użytku podmiotu lub osoby, do której jest adresowana. Jeśli Pani/Pan nie jest odbiorcą, dla którego wiadomość jest przeznaczona, proszę zawiadomić o tym nadawcę wiadomości odpowiadając na nią oraz ja skasować, przy czym zabronione jest jakiekolwiek ujawnianie, kopiowanie, rozpowszechnianie lub inne postępowanie dotyczące tej wiadomości, a w przypadku jego podjęcia może być ono uznane za naruszające prawo. Parafia Ruda Maleniecka nie ponosi odpowiedzialności z tytułu szkód wynikłych w następstwie niniejszej wiadomości lub z powodu opóźnienia jej przekazu, pozyskania przez nieuprawnionego, jej uszkodzenia lub zawirusowania oraz z powodu niedokładności lub niezupełności wiadomości, gdyż Internet nie jest bezpiecznym środkiem łączności.