1.   Czwarta Niedziela Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”, bo zbliżają się święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie.
2.   Gorzkie Żale dzisiaj, po Mszy św. o 11.30, a w Piątek Droga Krzyżowa o 17.00.Od jutra Msze św., w dni powszednie, odprawiane będą o godzinie 17.00.
3.   W marcu, w szczególny sposób oddajemy cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi, którego papież Franciszek ogłosił patronem bieżącego roku. Św. Józef jest wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, a także orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. W piątek uroczystość świętego Józefa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Po Mszy św. wypraszać będziemy, za jego pośrednictwem potrzebne łaski.
25 marca, w Uroczystość Zwiastowania NPM przypada nasz, parafialny odpust. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, będzie to dzień spowiedzi wielkanocnej i równocześnie pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. kan. Marian Strzałkowski.
4.   Bardzo proszę o zgłaszanie telefonicznie lub w zakrystii osób starszych i chorych, które przed Wielkanocą chcą przyjąć sakramenty święte.
5.   Bardzo dziękuję młodzieży, za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek.
     Redakcja „Gościa Niedzielnego” wydała specjalne pismo, zatytułowane „Gość Extra”. Jest ono w całości poświęcone św. Józefowi z okazji Roku Świętego Józefa. Wydanie kosztuje 9 zł i jest warte tej ceny. Egzemplarze znajdują się na stoliku obok tradycyjnego numeru „Gościa Niedzielnego”.
 
 –Szczęść Boże! Kancelaria Parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty na pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Tel. (+48) 41 373 15 14 Web: www.parafiarudamaleniecka.pl Niniejsza wiadomość może zawierać informacje poufne i/lub kierowane wyłącznie do określonego adresata i jest przeznaczona wyłącznie do użytku podmiotu lub osoby, do której jest adresowana. Jeśli Pani/Pan nie jest odbiorcą, dla którego wiadomość jest przeznaczona, proszę zawiadomić o tym nadawcę wiadomości odpowiadając na nią oraz ja skasować, przy czym zabronione jest jakiekolwiek ujawnianie, kopiowanie, rozpowszechnianie lub inne postępowanie dotyczące tej wiadomości, a w przypadku jego podjęcia może być ono uznane za naruszające prawo. Parafia Ruda Maleniecka nie ponosi odpowiedzialności z tytułu szkód wynikłych w następstwie niniejszej wiadomości lub z powodu opóźnienia jej przekazu, pozyskania przez nieuprawnionego, jej uszkodzenia lub zawirusowania oraz z powodu niedokładności lub niezupełności wiadomości, gdyż Internet nie jest bezpiecznym środkiem łączności.