Drodzy Diecezjanie!
Jerycho Rodzin, nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, która trwała siedem dni i siedem nocy w każdym dekanacie od 11 kwietnia br., dobiega końca. Był to czas adoracji Jezusa w Eucharystii oraz modlitwy wynagradzającej za grzechy świata i każdego z nas. Modliliśmy się o łaskę odnowy duchowej naszych serc, rodzin, dzieci, młodzieży oraz kapłanów i osób życia konsekrowanego. Chcemy podziękować Panu Bogu za ten czas i prosić o owoce Jerycha w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinach.
Niedziela Chrystusa Króla jest także świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a od tego roku z woli Papieża Franciszka również diecezjalnymi obchodami Światowego Dnia Młodzieży. Razem z młodymi chcemy także z wdzięcznością zauważyć i świętować 10. Rocznicę święceń biskupich naszego Pasterza, Księdza Biskupa Marka Solarczyka, która przypada w piątek, 19 listopada. Proszę, by tego dnia podczas wszystkich Mszy świętych dołączyć okolicznościowe wezwanie do Modlitwy Wiernych za Księdza Biskupa Marka.
            Zapraszamy serdecznie wszystkich tworzących nasz Kościół Radomski do wspólnej modlitwy dziękczynnej, podczas Mszy świętej 21 listopada br., o godzinie 13.30 w Katedrze Radomskiej.
Biskup Piotr TurzyńskiWikariusz Generalny
 
1.   W Kościele powszechnym obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Ustanowił go Papież Franciszek, w listopadzie 2016 roku, specjalnym listem apostolskim Misericordia et Miseranapisanym na zakończenie Nadzwyczajnego, Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy serca na każdą ludzką biedę i chętnie nieśmy innym pomoc. Włączajmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, np. Caritas.
2.   Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. W niedzielę, 21 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o 11.30.
3.   W II niedzielę Adwentu, 5 grudnia 2021roku, na Mszy św. o 10.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Bardzo proszę, aby rodzice zakupili medaliki, które dzieci będą nosić jako znak wiary.
W tym tygodniu patronują nam:
·       17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207 – 1231), siostra zakonna; była żoną Ludwika IV landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
·       18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898 – 1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości, jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
·       20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835 – 1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.
4.   Ofiary zebrane na tace w przyszłą niedzielę, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, a po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.–Szczęść Boże! Kancelaria Parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty na pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Tel. (+48) 41 373 15 14 Web: www.parafiarudamaleniecka.pl Niniejsza wiadomość może zawierać informacje poufne i/lub kierowane wyłącznie do określonego adresata i jest przeznaczona wyłącznie do użytku podmiotu lub osoby, do której jest adresowana. Jeśli Pani/Pan nie jest odbiorcą, dla którego wiadomość jest przeznaczona, proszę zawiadomić o tym nadawcę wiadomości odpowiadając na nią oraz ja skasować, przy czym zabronione jest jakiekolwiek ujawnianie, kopiowanie, rozpowszechnianie lub inne postępowanie dotyczące tej wiadomości, a w przypadku jego podjęcia może być ono uznane za naruszające prawo. Parafia Ruda Maleniecka nie ponosi odpowiedzialności z tytułu szkód wynikłych w następstwie niniejszej wiadomości lub z powodu opóźnienia jej przekazu, pozyskania przez nieuprawnionego, jej uszkodzenia lub zawirusowania oraz z powodu niedokładności lub niezupełności wiadomości, gdyż Internet nie jest bezpiecznym środkiem łączności.