Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Trójcy 12 czerwca 2022 roku

Kończymy dzieło przygotowujące nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.

W ostatnim tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

Królowo Polski, ponawiamy śluby Ojców naszych i przyrzekamy, że z wszelką usilnością umacniać i szerzyć będziemy w sercach naszych i w polskiej ziemi cześć Twoją i nabożeństwo do Ciebie. Bogurodzico Dziewico, wsławiona w tylu świątyniach naszych, a szczególnie w Twej Jasnogórskiej Stolicy. Oddajemy Tobie szczególnym aktem miłości każdy polski dom i każde polskie serce, aby chwała Twoja nie ustawała w ustach naszych dnia każdego, a zwłaszcza w dni Twoich świąt. Przyrzekamy Ci iść w ślady Twoich cnót, Matko-Dziewico i Panno Wierna, i z Twoją pomocą wprowadzać w życie nasze przyrzeczenia. Królowo Polski – przyrzekamy!

 

Z oddaniem chcemy wyznawać naszą wiarę i pragniemy zawierzyć Matce Bożej wszystkie tajemnice naszych rodzin, parafii i całej diecezji. W najbliższy czwartek, 16 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Niech świętowanie tajemnicy Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przyniesie umocnienie naszej wierności dla Boga i ożywi pragnienie życia z łaską Boga. Główne uroczystości Bożego Ciała w Radomiu rozpocznie Msza Św. w Katedrze radomskiej o godz. 9.30, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy usytuowanych przy: Kościele garnizonowym, Ojców Bernardynów, Ojców Jezuitów i Farze radomskiej.

W sobotę, 18 czerwca przypada 50. rocznica rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. Zapraszam serdecznie na wspólne dziękczynienie Bogu za dar wiary i obfite łaski, jakie otrzymujemy przez orędownictwo Matki Bożej. W piątek, 17 czerwca o godz. 20.30, powitamy kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego przed Katedrą radomską i od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy całonocne czuwanie modlitewne. O północy zapraszam na Mszę Św. dziękczynną za dar powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej diecezji oraz wspólne prośby o nowe powołania do służby Bogu we wspólnocie Kościoła. Zwieńczeniem naszych uroczystości będzie sobotnia (18 czerwca) Msza Św. o godz. 10.00, podczas której odnowimy Śluby Jasnogórskie i zawierzymy Matce Bożej naszą diecezję.

Przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa, aby czas naszej modlitwy przyniósł umocnienie wiary w każdym z nas i zjednoczył wspólnotę diecezji radomskiej mocą Bożej łaski.
Wasz biskup Marek

 

  1. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego. Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca.
  2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, modląc się słowami Litanii do Serca Jezusowego. W kościele nabożeństwo o Najświętszym Sercu Pana Jezusa po Mszy św. o 17.00. Zachęcam do praktykowania tej modlitwy w naszych domach.
  3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusowej. To dzień wdzięczności za obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wśród nas. Niech będzie on okazją do dawania świadectwa naszej wiary przez udział we Mszy św., procesji, przyjęcie Komunii św. i udekorowanie naszych domów. Msze św. o 8.00, 10.00. Po Mszy św. o 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Trasa procesji będzie taka sama, jak w roku ubiegłym, ołtarze będą w tych samych miejscach. Bardzo proszę o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy, każda pomoc, nawet drobny gest są miłe Jezusowi. Proszę druhów strażaków o pomoc w zorganizowaniu procesji. Zapraszam do udziału w procesji dzieci szkolne i przedszkolne, dzieci z klasy IV – w strojach komunijnych. W czasie procesji dziewczynki będą sypać kwiatki – próba sypania kwiatków we wtorek o 16.00. Przez całą oktawę Bożego Ciała, po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o 11.30 będzie procesja wokół kościoła. Zachęcam do udziału w niej dorosłych i dzieci.
  4. W środę, 22 czerwca o godzinie 18.00, grupa młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Marka Solarczyka. Prośmy w modlitwie, aby ta młodzież otworzyła się na dary Ducha Świętego. Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek o 18.00, spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków we wtorek o18.00. Zapraszam na uroczystość bierzmowania wszystkich ministrantów. Proszę mamy, aby zadbały o ich czyste komże.