Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła – 3 lipca 2022 roku

  1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmyże każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  2. W środę, 6 lipca liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, a w piątek, 8 lipca świętego Jana z Dukli, bernardyna, gorliwego duszpasterza w Krakowie, Poznaniu i Lwowie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę wizytacja kanoniczna ks. bp Marka Solarczyka w naszej parafii. Ks. bp będzie modlił się z nami na Mszy św. o 10.00 i 11.30. Po Mszy św. o 10.00 zapraszam parafian na modlitwę za zmarłych na cmentarzu, która poprowadzi ks. biskup. O błogosławione owoce spotkania z Naszym Pasterzem modlimy się w czasie Mszy świętych, pamiętajmy o tej intencji również w naszych prywatnych modlitwach.